Переклала Марина Коток

Чи завжди ти одягаєш ліфчик, бо у тебе великі груди? Ми також знаємо, як це працює.

Сьогодні — перший день, коли я одягнула ліфчик після трьох місяців перерви. Я одягнула його, бо не носила вже так давно, що майже забула, як це — бути в ліфчику. Але тепер я згадала. Це задушливе відчуття. Мені здається, що мої плечі щось тягне донизу, а моя спина може розвалитися, якщо застібка, яка утримує чорну атласну смужку навколо моєї грудної клітини, випадково розстібнеться. Я дуже хочу його зняти.

І знаєте, що? Я його зніму. Мені, напевно, взагалі ніколи не варто було його вдягати.

Хоча, з іншого боку, гарно, коли він виглядає з-під моєї чорної майки, пропонуючи дельфійське трактування досвідченої жіночності.

Стосунки жінки з цими базовими предметами одягу доволі цікаві. Обдаровані долею жінки можуть стверджувати, що завдяки маніпуляціям зі звичайнісіньким шматком тканини вони здатні багато досягти, і це дає жінкам владу та дозволяє перемагати. Тим часом інші, такі як я, шукатимуть і врешті-решт знайдуть такий самий символ влади у зручності вибору. На додаток це створює відчуття — не обов’язково правдиве — що ти схожа на одну з тих неймовірно крутих французьких моделей (або, наприклад, Ерін Воссон), які мають тіла, наче в маленьких хлопчиків, але все одно наділені власною, дуже своєрідною сексуальністю.

Я припинила носити бюстгальтери минулої зими. Вони здавалися непотрібними під моїми светрами, і я ненавиділа, коли вони іноді виднілися крізь мої блузки. Можете вважати мене грубою, але, наскільки я можу судити, сосок, що ледь видніється крізь блузку, виглядає значно елегантніше, ніж ліфчик.

Також я часто одягаю білі футболки. Коли я їх ношу, мої соски не відчувають жодного помітного розкаяння. Мене це напружує менше, ніж відчуття, ніби я проявляю неповагу до всіх чоловіків, які коли-небудь дбали про мене, однак це все ж створює відчуття незручності через низку причин.

Чому, з одного боку, я почуваюся так, наче я проявляю до когось неповагу, обираючи, як мені виразити себе без словоблудства, але, з іншого боку, не можу викинути з голови питання, яке з самого початку займає мій допитливий розум: чому мій тато, мій брат, або мій дідусь мають витріщатися на мої груди, коли вони бачать мене? Це недоречно і трохи хворобливо. І це змушує мене замислитися: якщо я почуваюся найбільш сильною, коли не одягаю ліфчик, то чи мушу я здатися й одягнути його у ситуації, коли я почуваюся некомфортно?

Як виявляється, відчуття сили і комфорт не виключають одне одного.

Проте мені більш важливо зрозуміти, чому у мене взагалі з’являється це відчуття динамізму. Чи це тому, що я працюю у сфері моди, і тому відчуваю, що мною керує гнучка природа архітектури цієї галузі? Якщо суть у цьому, то я, по суті, погоджуюся діяти та виглядати як люди, якими я не є. Якщо серйозно подумати про це, то стане ясно, що такий підхід ставить мене у доволі-таки безсиле становище. Тож, можливо, це повертає нас до моєї початкової тези про другу зі згаданих груп людей — тих, хто виступає проти бюстгальтерів — і про право вибору.

Якщо ви спитаєте мою матір, вона ніколи не скаже вам, що почувається краще без ліфчика. Скільки я її знаю, атласні бюстгальтери тілесного кольору, прикрашені мереживом на спині, практично визначають ту ідентичність, у якій вона виступає. Я ж, навпаки, можу робити і так, і так. Хоча я, очевидно, більше схильна відмовитися від чашок, час від часу який-небудь прекрасний предмет білизни прокрадається у мій особистий світ і стає так само важливим для інфраструктури мого вбрання, як і, скажімо, взуття. Знати, що я можу як одягти бюстгальтер, так і проігнорувати його — ось у чому моя сила.  

І саме в цей момент табір протестувальниць, які мають великі груди, може заперечити, що у них немає такої свободи вибору.

Однак цей вибір є у нас усіх. Це просто питання того, щоб полюбити та почати цінувати свій образ і чітко заявити, що цей образ — частина тебе. Результат може не виглядати «красивим» для інших, але це не має значення. Насправді має значення лише те, що твоє відчуття змінилося з «Я мушу одягнути ліфчик» на «Я носитиму те, в чому мені комфортно». Тому, може, зараз я знову одягну свій ліфчик.

Або, може, й не буду.

Джерело: Man Repeller

Якщо ви помітили помилку, виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.