У вівторок, 27 червня, Національна консультативна комісія з питань етики підтримала пропозицію президента Еммануеля Макрона дозволити лесбійським парам та самотнім жінкам використовувати допоміжні репродуктивні технології. До цього ними могли скористатися лише гетеросексуальні пари, чиє безпліддя було затверджено лікарем.

Комісія, проте, залишається ворожою до практики заморожування яйцеклітин. Також вона відхилила законопроект про сурогатне материнство. «Наша думка не сподобається всім та спровокує бурхливі дискусії», — визнав Жан-Франсуа Дельфресі, президент комісії, відповідальний за роз’яснення уряду питань у сфері біоетики.

Хоча думка комісії лише консультативна, її позиція відкриває можливості для змін у сфері репродуктивного законодавства. Під час президентської кампанії Еманюель Макрон заявив, що він «підтримує надання лесбійським парам та самотнім жінкам можливості використання допоміжних репродуктивних технологій». Сьогодні француженки можуть скористатися допоміжними репродуктивними технологіями у сусідніх країнах (Іспанії, Бельгії, Великій Британї) приблизно за кілька тисяч євро.

Що ж до заморожування яйцеклітин, комісія лишається невпевненою навіть попри те, що в понеділок, 19 червня, Академія медицини висловилась на підтримку цієї практики. Аналогічно, комісія виступає проти узаконення практики сурогатного материнства, аргументуючи свою позицію «юридичним, економічним, медичним і психологічним насильством, через яке проходять жінки, залучені до сурогатного материнства, та діти, які від народження є об’єктами контрактів між нерівними сторонами». Натомість комісія виступає за заборону сурогатного материнства на національному та міжнародному рівнях.

Феміністська й ЛГБТ-спільнота Effrontées (Безсоромні) радо прийняла поширення права скористатися допоміжними репродуктивними технологіями на самотніх жінок і лейсбійські пари та заявила, що сподівається, що таке рішення комісії згодом призведе до змін у «дискримініційному» законодавстві Франції.

Згідно з опитуванням Ifop, близько 60% французів підтримують надання лесбійським парам доступу до лікування безпліддя. Проте лише 44% висловились на підтримку надання гей-парам можливості доступу до сурогатного материнства.

Джерело: LeMonde

Якщо ви помітили помилку, виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.