Запрошуємо вас на відкриття Київського Інтернаціоналу – Київської бієнале 2017, яке відбуватиметься протягом трьох днів і включатиме відкриття виставки «Свято скасовано!» та лекцію-перформанс Філіпа Різка у п’ятницю, 20 жовтня, відкриття виставки «Мертві душі» в суботу, 21 жовтня, і показ фільму Філа Коллінза «Церемонія» та концерт Pharmakon у неділю, 22 жовтня.

Київський Інтернаціонал – Київська бієнале 2017 розпочнеться 20 жовтня о 19:00 відкриттям виставки кураторського об’єднання Худрада «Свято скасовано!» та лекцією-перформансом «ІТИ В ГОСТІ – агітка Філіпа Різка» о 20:00 в головній локації бієнале – Інституті наукової, технічної та економічної інформації, «Тарілка» (вул. Антоновича, 180, м. «Либідська»).

Виставка «Свято скасовано!» присвячена пам’яті про революцію та феномену цензури. Необхідність цієї виставки зумовлена не так сторіччям революційних подій 1917 року, як нагальною актуальністю розмови про революційний поштовх, написання історії та конструювання колективної пам’яті. Серед численних явищ, пов’язаних із подією революції і формуванням пам’яті про неї, кураторська група Худрада зосереджується на темі цензури.

Радянська цензура прийшла свого часу на зміну революційним ідеям, прикриваючись місією захисту їх від контрреволюції. Отримана нею монополія в усіх сферах суспільного життя означила кінець епохи парадоксальних передбачень, спроб вільного проектування нового суспільства. Демократична революція дає змогу включити до суспільного простору найрізноманітніші, часом суперечливі, думки та інтерпретації минулого і сьогодення. Цензура – як вулична, низова, так і державна – знищує публічний простір, позбавляє дискусію будь-якого сенсу. Адже її мета – не лише винищити «хибні» погляди, але й прищепити самоцензуру як практику, що діє на випередження.

У п’ятницю о 20:00 в «Тарілці» відбудеться лекція-перформанс «ІТИ В ГОСТІ – агітка Філіпа Різка». Філіп Різк (Єгипет) представить свій текст у формі уявного щоденника подорожі вигаданого ним персонажа Олександри Беркман (прототип – Олександр Беркман, 1870-1936) вперше в Україні, де відбувалися деякі історичні події, про які він згадує. Влітку 2017 року Філіп Різк здійснив подорож, що проходила по вигаданому маршруту Беркмана уздовж колишнього залізничного сполучення Берлін-Багдад до турецько-сирійського кордону, продовжуючи путівник Беркмана.

У суботу, 21 жовтня, о 19:00 у Центрі візуальної культури (вул. Глибочицька, 44, м. «Контрактова площа») відкриється виставка «Мертві душі» Марини Напрушкіної (Німеччина) та Олівера Ресслера (Австрія).

У виставці Марина Напрушкіна представить, зокрема, настінний розпис, що демонструє розширення кордонів ЄС та ключові принципи політики ЄС щодо притулку й міграції. За шість десятиліть успішної політики примирення Європейський Союз отримав Нобелівську премію миру. Але який саме мир забезпечує ЄС? Невдала політика ЄС щодо притулку часто призводить до суттєвої економічної та соціальної нерівності. ЄС прагне здобувати ринки у країнах, які покидають біженці, але обмежує їх вільне пересування, – кордони настільки закриті, що шукачам притулку ледве вдається досягти «безпечних берегів».

Олівер Ресслер зосереджується на боротьбі за громадянство, водночас досліджуючи неочевидно ексклюзивну природу цього поняття. Його фільм «Право переходу» (2013), що буде представлено на виставці, частково складається із серії інтерв’ю з Аріеллою Азулай, Антоніо Неґрі та Сандро Меццадрою. Назва «Право переходу» відсилає до стадій або «обрядів переходу»: заміна «обряду» на «право» означає, що свобода пересування повинна стати правом, даним кожній людині, незалежно від її місця народження. У серії фільмів «Окуповуй, опирайся, виробляй» (2014) Ресслер розглядає рідкісні організовані випадки окупації фабрик робітниками, що стали засобом боротьби проти закриття місця виробництва або ж його переміщення в іншу країну.

У неділю, 22 жовтня, о 16:00 в Інституті наукової, технічної та економічної інформації («Тарілка») відбудеться показ та обговорення фільму «Церемонія» (2017) за участі режисера Філа Коллінза (Німеччина).

У липні 2017 року 4-метрову статую Фрідріха Енгельса, яку в рамках декомунізації було демонтовано в селі Мар’янівка на Полтавщині, з ініціативи режисера та драматурга Філа Коллінза було перевезено та встановлено у Манчестері – місті, де Фрідріх Енгельс жив понад двадцять років. В рамках Манчестерського міжнародного фестивалю відбулося відкриття пам’ятника Енгельсу. Про церемонію відкриття та переїзд статуї до Великої Британії Філ Коллінз створив фільм «Церемонія».

Вхід на виставки та заходи – вільний.

Київський Інтернаціонал – Київська бієнале 2017 проходитиме в Києві з 20 жовтня по 26 листопада і відбуватиметься у форматі міжнародного форуму мистецтва й знання, об’єднуючи мистецькі проекти та дискусійні майданчики в рамках інституційної співпраці. Програма відкритих тематичних подій присвячена розгляду політичних, соціальних, економічних та історичних обставин сучасної України, Європи та світу. Виставки та перформанси запропонують альтернативну оптику для розгляду нагальних проблем засобами мистецтва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.