Запрошуємо всіх, хто цікавиться темою політики історії, на презентацію книги доктора історичних наук Георгія Касьянова «PAST CONTINUOUS: історична політика 1980-х — 2000-х. Україна та сусіди». Презентація за участю автора відбудеться 7 березня у залі «Сінематека» кінотеатру «Київ».

У своїй новій книжці автор ставить такі питання: як і для чого політики використовують історію? Як конструюється те, що називають «історичною пам’яттю»? Хто її «конструктори»? Як історія і колективна пам’ять стають громадянською релігією, знаряддям маніпуляції свідомістю? Як війни пам’яті транслюються у війну реальну?

Ці та інші проблеми розглядаються у книзі в рамках явища, яке називається «історична політика». Автор подає панораму масштабних зсувів у сфері історичної політики в Україні, на посткомуністичному просторі і в Європі у 1980–ті — 2000-ні роки. Проаналізовано дії головних акторів історичної політики: держави, громадських організацій, міжнародних інститутів, засобів масової інформації, істориків. На прикладі України, внутрішніх «боїв за історію» та конфліктів з найближчими сусідами проаналізовано конфліктогенний потенціал історичної політики.

Георгій Касьянов — доктор історичних наук, професор, завідувач відділом новітньої історії та політики Інституту історії України Національної академії наук. Зараз викладає в Університеті Північної Кароліни в Чапел-Гіллі, а також у Вільному університеті Берліна.

Початок презентації об 11:00.

Якщо ви помітили помилку, виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.