Громадська організація «Мнемоніка» запрошує на лекцію історика Ярослава Борщика присвячена польській меншині на Волині в роки ІІ Світової війни, що відбудеться 27 травня о 18:00 у просторі INFOHUB в м. Рівне.

«Польська національна спільнота та її доля у період Другої світової війни на Волині – чи не найбільш контраверсійна та конфліктна в публічному середовищі. Вибірковість пам’яті про Волинську трагедію – такою була офіційна меморіалізаційна політика двох «дружніх соціалістичних» держав-сусідок. На міждержавному рівні довгий час панував підхід «Пробачаємо і просимо вибачення». Втім, він був дуже залежний від особистостей президентів і України, і Польщі. На побутовому рівні історії трохи інші: там є місце і ксенофобії, і мові ненависті, і вандалізму. З нашого боку, інформування населення регіону та України загалом, підвищення рівня обізнаності знизу з історичним контекстом – це перший крок у напрямку порятунку від взаємо-ресентименту» — зазначають організатори події.


Ярослав Борщик – історик, науковий співробітник Інституту історії України НАН України.


Лектор зупиниться на головних етапах в історії польської громади на Волині в роки Другої світової війни: знищенню міжвоєнної Польської держави, першій радянській окупації, німецькій окупації, другому приходу радянської влади, а також розповість про те, яким чином волинським полякам вдалося вижити в умовах нацистського та комуністичного тоталітарних режимів, кривавого міжетнічного протистояння з українцями в регіоні.
Також мова піде і про українсько-польський конфлікт 1943 року на Волині, про термінологічні дискусії щодо дефініції тих подій, оцінки кількості жертв з обох сторін, випадки взаємної допомоги та порятунку, а також про політичні цілі поляків в регіоні, їхні стратегії виживання та боротьби з українським націоналістичним підпіллям, співпрацю та взаємини з німецькою адміністрацією та радянськими партизанами.


Для відвідування події необхідно зареєструватися за посиланням: https://bit.ly/3oOVfKz
Також буде доступна онлайн трансляція.


Лекція проводиться в рамках реалізації проєкту «Стежками пам’яті», що покликаний виховати критичний підхід до подій Другої світової війни на Волині шляхом впровадження інклюзивної моделі колективної пам’яті серед місцевих мешканців, спільноти освітян, громадських активістів та лідерів суспільної думки, котрі проживають на території регіону. Проєкт реалізується ГО «Мнемоніка» в партнерстві з ГО «Інша Освіта» та інститутом Centropa за дружньої фінансової підтримки фонду EVZ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.