У середу, 27 жовтня, з нагоди показу стрічки «Невидимі» та всеукраїнської кампанії «Разом – за безпечні пологи!» пройде онлайн-дискусія «Як відстояти своє право на безпечні та гідні пологи?».

Учасни_ці:

  • Майя Мартіняк, режисерка фільму «Невидимі», творча продюсерка документального кіно
  • Євгенія Кубах, експертка, співзасновниця ГО «Природні права Україна»
  • Роман Ворона, лікар, акушер-гінеколог КНП “Академія здоров’я людини”
  • Олександра Камінська, мама двох дітей
  • Ксенія Шиманська, модераторка події, директорка Правозахисного департаменту ГО «Докудейз»

Щороку сотні тисяч українок та українців готуються стати батьками. Але іноді отримання медичних послуг, пов’язаних із вагітністю та пологами, може супроводжуватися порушенням прав людини.

Мама двох дітей Олександра народжувала у Вінниці. Під час пологів медперсонал підвищував голос на дівчину та проводив маніпуляції, попередньо не узгодивши це з породіллею та її чоловіком. Порушення прав почалося ще під час вагітності. Від Олександри вимагали ставати на облік у жіночу консультацію лише за місцем прописки.

У 2015-му році ГО «Природні Права Україна» запитала в жінок, які з їхніх прав найчастіше порушуються під час вагітності та пологів. Як наслідок, жінки вказали на недостатню поінформованість, корупцію, психологічний тиск, недотримання приватності, обмеження партнерських пологів, дискримінацію тощо.

На жаль, не всі майбутні матері та батьки знають, як захистити свої права й куди звертатися в разі їх порушень. Під час дискусії можна буде дізнатись поради експертів/-ок щодо захисту права на безпечні та гідні пологи.

Після розмови відбудеться перегляд документального фільм «Невидимі» про досвід пологів трьох жінок у різних країнах.

Читайте далі:

Якщо ви помітили помилку, виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.