Європарламент занепокоєний дедалі більшою нормалізацією фашизму, расизму та ксенофобії і закликає країн-членів ЄС заборонити неонацистські групи.

Резолюція, за яку проголосували 355 депутатів Європарламенту, засуджує бездіяльність урядів, яка призвела до нинішнього сплеску ксенофобії в Європі. У тексті згаданий теракт Андерса Брейвіка у 2011 році, внаслідок якого загинуло 77 людей, вбивство депутатки британського парламенту Джо Кокс у 2016 році, нещодавній напад ультраправих на італійську депутатку Європарламенту Елеонору Форенца та інші інциденти в Польщі, Греції, Італії, Франції, Іспанії, Латвії та скандинавських країнах.

Депутати Європарламенту вважають, що однією з причин зростання кількості нападів є безкарність ультраправих груп у деяких країнах-членах. Для розслідування таких злочинів вони пропонують створювати спеціальні поліцейські підрозділи.

Європарламент також висловив занепокоєння свідченнями про зв’язки політичних лідерів, партій та органів правопорядку з неонацистами в деяких із країн-членів. Депутати закликали відкрито засуджувати злочини на ґрунті ненависті, мову ненависті та ксенофобні заяви з боку політиків і чиновників, котрі підживлюють ненависть у суспільстві.

Депутати вимагають, щоб футбольні клуби та асоціації протидіяли злету расизму та ксенофобії на стадіонах, не лише караючи його прояви, а й організовуючи спільно зі школами та громадськими організаціями освітні заходи для молодих фанатів. Країнам ЄС також рекомендують запровадити «програми виходу» для допомоги тим, хто хоче покинути неофашистські або неонацистські угруповання.