В п’ятницю, 26 лютого, о 19:00 в Центрі візуальної культури відбудеться відкриття виставки групи Мельничук-Бурлака “Краще, гірше, ще гірше”, яка триватиме до 27 березня.

У проекті “Краще, гірше, ще гірше” Іван Мельничук та Олександр Бурлака застосовують ключові поняття архітектури та урбаністики для пояснення політичних та воєнних процесів, що наразі охоплюють Земну кулю. Наприклад, як сталося, що поняття “моста” в політичному лексиконі почала позначати “дружбу”, “єднання”, “злагоду”? Адже, з точки зору історії архітектури, міст – це передусім військове знаряддя, що служить для захоплення нових територій та встановлення ефективного контролю над ними. Відправною точкою проекту є сучасний пропагандистський проект побудови моста через Керченську затоку, що має поєднати окупований Крим із материковою Російською Федерацією.

В основі проекту лежить робота, створена для виставки “Телефонні дзвінки з цвинтаря та інші історії: Виставка проти прихованої війни в Україні” в Академії світового мистецтва, Кьольн (куратори Єкатєріна Дьоґоть та Девід Ріфф).

“Ідея зв’язати дві точки по прямій – це реалізація математичної абстракції. Головна функція мосту не змінилася – це зайняти працею військовополонених. Подальше обіцяне чудо економічного розквіту явно пов’язано з імітацією жертвопринесення. Супермости сучасності – це гігантські жертовники над морем крові.”

“Міст, що проходить над нами, поєднує Росію і Європу. Міст між двома «благополуччями». Країни, що знаходяться в цій зоні, розцінюються і Європою, і Росією як країни-гарніри, що доповнять основну страву.”

Група Мельничук-Бурлака.

Група Мельничук-Бурлака існує з 2013 року (раніше Іван Мельничук та Олександр Бурлака були учасниками “Групи предметів”). У своїй практиці група ставить під питання роль, ідеологію та відповідальність архітектора сьогодні. Група Мельничук-Бурлака брала участь у Першій трієнале в Берґені (“Берґенська асамблея”), у виставках номінантів на премію PinchukArtCentre 2013 та 2015 років, у виставці “Телефонні дзвінки з цвинтаря та інші історії” в Академії світового мистецтва (Кьольн) тощо. 2014 року в Центрі візуальної культури відбулася виставка групи Мельничук-Бурлака “Острів”.

Олександр Бурлака – архітектор, художник, мешкає та працює у Києві. Молодший науковий співробітник Національного художнього музею України.

Іван Мельничук – архітектор, художник, мешкає та працює в Києві. Співзасновник фонду “Метод”.

 

Виставка працюватиме щодня, окрім понеділка, з 13 до 20 години.

Вхід на виставку вільний.

vcrc@vcrc.org.ua

www.facebook.com/vcrc.org.ua

+380676695457 Ганна Циба

+380639535143 Наталка Нешевець

За підтримки: ERSTE Stiftung та Charles Stewart Mott Foundation

Якщо ви помітили помилку, виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *