Центр візуальної культури та “Політична критика” запрошують на виставку Давида Чичкана “Втрачена можливість”, що відкриється в четвер, 2 лютого, о 19:00, і триватиме до 26 лютого.

Запланована на 4 лютого авторська екскурсія виставкою “Втрачена можливість” не відбудеться з міркувань безпеки, а сама виставка не працюватиме 4 та 5 лютого.

У зв’язку з погрозами з боку ультраправих угруповань у ці дні гарантувати безпеку відвідувачів не видається можливим.

Однак незабаром ми опублікуємо екскурсію Давида на Youtube-каналі Центру візуальної культури.

З наступного тижня виставка працюватиме за розкладом.

Присвячена війні та ситуації після Майдану в Україні, виставка “Втрачена можливість” ставить запитання, що понад три роки висіло в повітрі: чим був, став і міг стати Майдан. На думку автора, Майдан для українського суспільства – це втрачена можливість здійснити соціальну революцію: не захистити гідність, а врешті здобути гідні умови життя.

У серіях графічних робіт художник розкриває причини і говорить про наслідки цієї втрати, серед яких “декомунізація” – парадоксальне явище, що кристалізує в собі ознаки контрреволюції на тлі політичного невігластва. Давид Чичкан іронічно пропонує її прихильникам бути послідовними і “декомунізувати” не лише спадок радянської держави, а й українських соціалістів – Івана Франка, Михайла Драгоманова, Лесі Українки. Художник наголошує, що низький рівень політичної культури українського суспільства обумовлює “декомунізацію”, а низький рівень політичної свідомості на пострадянському просторі загалом розширює можливості пропагандистської машини реакційного Кремля.

Для Давида Чичкана його політичний активізм є невіддільним від художньої практики. Як анархіст і художник своїми роботами (від стріт-арту до графічних серій) він політизує дискурс українського сучасного мистецтва, перетворюючи його на інструмент трансформації суспільства.

Давид Чичкан – художник, анархо-комуніст, активіст організацій “Чорна веселка” та “ЛКПД”. Живе та працює в Києві.

Години роботи виставки: 14.00 – 20.00. В понеділок виставка не працює.

Вхід вільний.

Якщо ви помітили помилку, виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.