Трудова міграція з України в останні пару років стала масовим явищем. За різними оцінками, за кордоном постійно перебувають близько 3 млн українців, а на сезонні роботи виїжджають від 7 до 9 мільйонів. На заробітки поїхали навіть ті, хто має професію і кваліфікацію. Але маємо й іншу тенденцію: дедалі частіше робітники об’єднуються у профспілки, організовують акції протесту та борються за гідну зарплату та умови праці всередині країни. У середу, 24 квітня ми поговоримо з тими, на кого лягає потрійне (навіть не подвійне) навантаження — жінками робітничих професій, що активно долучилися до профспілкової боротьби.

Про те, що відбувається на будмайданчиках Києва, про жінок на будівництві та інструменти впливу на будівельні компанії ми поговоримо з активісткою профспілки будівельників, кранівницею Галиною Владимаренко. А про жінок на важкому індустріальному виробництві та робітничу боротьбу в промисловому серці України Кривому Розі — з активісткою Незалежної профспілки гірників України Сніжаною Олексунь.

Крім того, на заході буде презентоване дослідження Оксани Дутчак та Анни Оксютович щодо мінімальної гідної зарплати в Україні. Адже не секрет, що саме неспівмірність зарплат на українських підприємствах та вартості життя є ключовим фактором, що штовхає робітників і робітниць до трудової міграції. Але якою має бути ця зарплата, що могла б забезпечити гідний рівень життя української родини? Що взагалі означає «гідне життя»? Аналізуючи експортоорієнтовану швейну індустрію, Оксана Дутчак дає відповідь на ці питання, і ви можете бути першими, хто почує ці цифри.  

Презентація пройде у приміщенні Creative Women Space за адресою: м. Київ, Михайлівський провулок, 9б.

Початок о 18:30. Вхід вільний.

Захід відбудеться в рамках журналістського проекту “Невидима праця. Жінки”. Проект реалізований за підтримки Фонду ім. Рози Люксембург в Україні.

L_RLS Ukraine_горизонтальний_13
Напишіть підпис…

Якщо ви помітили помилку, виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.