«Політична критика» запрошує молодих журналістів і журналісток, студентів та студенток, а також тих, хто хотіли б опанувати репортажний жанр і навчитися висвітлювати соціальні проблеми суспільства, на «Школу соціального репортажу». 

Ми пропонуємо навчитися писати про суспільні проблеми чи політичні реформи з перспективи тих, кого вони безпосередньо торкнуться. Надавати голос тим, хто його зазвичай позбавлений, але не втрачати при цьому бачення більш глобальної картини. Писати про теми, які часто обходять мейнстрімні ЗМІ, але які насправді є визначальними для країни та людей, що у ній мешкають.

Соціальний репортаж вимагає серйозного заглиблення у проблематику та роботи з мовою — не менше, ніж роботи з людьми. Тому щоб допомогти оволодіти ним, до участі у школі ми запросили досвідчених тренерів та тренерок:

Олексій Арунян — журналіст видання «Ґрати».

Максим Буткевич — координатор проекту «Без кордонів», правозахисник, медіа-тренер.

Катерина Сергацкова — головна редакторка виданнях «Заборона».

Ігор Бурдига — журналіст видань «Ґрати», Deutsche Welle.

Юліана Скібіцька — редакторка у «Забороні». Працювала у виданнях «theБабель», «Meduza», «Громадському».

Віталій Атанасов — журналіст, автор телегам-каналу «Цифровая тень» .

Дар’я Черніна — редакторка рубрики «телебачення» у «Телекритиці» (2017-2019 рік).

Тамара Марценюк — кандидатка соціальних наук, доцентка кафедри соціології Національного університету “Києво-Могилянська академія”, гендерна експертка Української гельсінської спілки з прав людини.

У рамках Школи відбудуться 3 дводенні сесії:
21–22 березня
25–26 квітня
23–24 травня

До участі у Школі будуть відібрані 10 людей. На час проведення сесій учасникам та учасницям не з Києва буде надано житло й оплачено проїзд. Результатом практичної роботи на Школі мають стати 2 репортажі від кожного учасника чи учасниці школи. Кожен текст буде опрацьований під час другої та третьої сесії разом з тренерами й опублікований на сайті «Політичної критики». За статті передбачені гонорари.

Для участі у Школі необхідно заповнити та надіслати нам анкету до 1 березня.
http://bit.ly/3bAJtN2.

«Політична критика» — незалежне ліве медіа, створене для поширення критичного знання, популяризації ідей рівності та досягнення прогресивних суспільних змін. Жанр соціального репортажу був основним у роботі над найбільшими журналістськими проєктами видання двох останніх років: проєктом «Невидима праця», присвяченим робітничому побуту й умовам праці, та «Шляхами праці», що піднімає тему масової трудової міграції.

Школа реалізована за підтримки Фонду ім. Рози Люксембург в Україні.

Фонд ім. рози Люксембург в Україні

Якщо ви помітили помилку, виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.