Уже вдруге «Політична критика» запрошує молодих журналістів і журналісток, студентів та студенток, а також усіх, хто хотіли б опанувати репортажний жанр і навчитися висвітлювати соціальні проблеми суспільства, на Школу соціального репортажу. 

Минулого року з понад півтори сотні заявок ми обрали 10 учасників та учасниць, які прослухали курси від найкращих тренерок і тренерів, написали власні репортажі та продовжують працювати з нами й сьогодні. І тепер ми знову пропонуємо опанувати жанр соціального репортажу. Навчитися писати про суспільні проблеми чи політичні реформи з перспективи тих, кого вони безпосередньо торкаються. Писати про теми, які часто обходять мейнстрімні ЗМІ, але які насправді є визначальними для країни та людей, що у ній мешкають.

Соціальний репортаж вимагає знання теорії, серйозного заглиблення у проблематику та роботи з мовою — не менше, ніж роботи з людьми. Тому, щоб допомогти оволодіти цим жанром, до участі у школі ми запросили досвідчених журналістів і журналісток, відомих своїми репортажними матеріалами. Крім того, на Школі правозахисники і правозахисниці розкажуть про сучасні етичні стандарти у ЗМІ, а експерт з медіаправа допоможе розібратися, які права мають самі журналісти.

Тренери і тренерки «Школи соціального репортажу»:

Олексій Арунян — журналіст видання «Ґрати».

Максим Буткевич — координатор проєкту «Без кордонів», правозахисник, медіатренер.

Ігор Бурдига — журналіст, працював у виданнях «Ґрати», Deutsche Welle,  «Громадське».

Наталія Гуменюк — журналістка, документалістка, засновниця Лабораторії журналістики суспільного інтересу.

Юліана Скібіцька — журналістка, заступниця головної редакторки сайту «Заборона». Працювала у виданнях «theБабель», «Meduza», «Громадське».

Павло Нікулін — редактор видання «Moloko+»

Віталій Атанасов — журналіст, автор телегам-каналу «Цифровая тень».

Тамара Марценюк — кандидатка соціальних наук, доцентка кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія», гендерна експертка Української Гельсінської спілки з прав людини.

Олександр Бурмагін — медіаюрист і медіатренер, експерт Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія) Ради Європи.

У рамках Школи відбудуться 3 дводенні сесії:

17–18 квітня

15–16 травня

26–27 червня

До участі у Школі ми відбираємо 10 людей. Участь у Школі безкоштовна. На час проведення сесій учасникам та учасницям з-поза Києва буде надано житло й оплачено проїзд. Результатом практичної роботи на Школі мають стати 2 репортажі від кожного, хто взяв участь. Кожен текст буде опрацьовано під час другої та третьої сесії разом з тренерами й опубліковано на сайті «Політичної критики». За статті передбачені гонорари.

Для участі у Школі необхідно заповнити та надіслати нам анкету до 31 березня.

Політична критика — незалежне ліве медіа, створене для поширення критичного знання, популяризації ідей рівності та досягнення прогресивних суспільних змін. Жанр соціального репортажу був основним у роботі над найбільшими журналістськими проєктами видання двох останніх років: проєктом «Невидима праця», присвяченим робітничому побуту й умовам праці, «Шляхами праці», що порушує тему масової трудової міграції, та «Плинна праця», який проблематизує нові форми зайнятості й так звану gig economy. 

Школу реалізовано за підтримки Фонду імені Рози Люксембург в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.