Запрошуємо всіх, кому небайдужа доля кінотеатру «Київ», на акцію за збереження кінотеатру як доступної киянам культурної установи. Акція відбудеться у четвер, 7 листопада, під стінами Київської міської адміністрації.

Кінопокази у «Києві» припинилися  п’ять місяців назад. За цей час новий орендар, ТОВ «Сінема-Центр», уже встиг проігнорувати умови договору оренди, звернутися з клопотанням про зменшення орендної плати в чотири рази — а саме це було ключовою умовою зміни орендаря — та накопичити перед містом борг у понад 6 млн грн.

Від КМДА учасники та учасниці акції вимагатимуть:

1. Розірвати договір оренди з ТОВ «Сінема-Центр», яке вже порушило взяті на себе зобов’язання перед містом, зокрема сплачувати належним чином більше 2 млн грн/міс. за оренду, презентувати концепцію розвитку кінотеатру «Київ» у визначений термін.

2. Проводити конкурси на право оренди культурно-історичних об’єктів, зосереджуючись на змістовній складовій (у випадку кінотеатрів — репертуарі). Залучати експертів і громадськість до обговорення.

3. Встановити конкретні квоти та час на покази артхаузного, інтелектуального, незалежного, авторського кіно — зберегти кінотеатр «Київ» у форматі культурного центру.

4. Провести розслідування щодо перевищення службових повноважень працівниками КП «Муніципальна охорона», КП «Київкінофільм», Департаменту комунальної власності, Департаменту культури КМДА.

5. Заборонити реконструкцію кінотеатру «Київ» — у наших реаліях є ризик втратити автентичний вигляд пам’ятки архітектури.

6. Заборонити приватизацію кінотеатру «Київ» та інших культурно знакових об’єктів. Сформувати культурно спрямовану стратегію розвитку міста.

Акція розпочнеться о 10:00.Подія у Facebook: https://www.facebook.com/events/550389572389766/

Читайте також:

Якщо ви помітили помилку, виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.