Кінотеатр «Київ» повертають попереднім орендарям. Своїм рішенням від 1 червня Господарський суд м. Києва став на сторону позивача «Культурний центр “Кінотеатр «Київ»”» у справі про передачу місцевою владою кінотеатру новим орендарям. Суд визнав недійсним договір про передачу майна кінотеатру в оренду ТОВ «Сінема-центр». Натомість договір між попереднім орендарем (ТОВ «Культурний центр “Кінотеатр «Київ»”») та балансоутримувачем кінотеатру було продовжено до 4 січня 2029 року.

КМДА передала кінотеатр «Київ» в оренду ТОВ «Сінема-центр» у червні 2019 року. Попри те, що кінотеатр успішно працював усі останні роки та був місцем проведення багатьох кінофестивалів і культурних подій, своє рішення влада мотивувала малими бюджетними надходженнями від закладу. Головною умовою конкурсу на нового орендаря стала вартість оренди, яку компанія обіцяла сплачувати в міський бюджет. На конкурсі вона починалася від 700 тисяч гривень на місяць, тоді як «Культурний центр» сплачував 47 тисяч. Перемогу врешті здобуло ТОВ «Сінема-центр», пообіцявши фантастичні 2 119 000 гривень в місяць.

Фактичне захоплення кінотеатру «Муніципальною охороною» та недопуск попередніх орендарів до приміщення спричинили масштабну акцію протесту, під час якої була заблокована прилегла до кінотеатру частина Києва. Відтоді акції за збереження «Києва» та інших кінотеатрів стали регулярними. А попри обіцянки ТОВ «Сінема-центр» уже найближчим часом відкрити кінотеатр, «Київ» стоїть зачиненим вже більше двох років, що приносить міському бюджету виключно збитки.

Судове рішення Господарського суду дозволить ТОВ «Культурний центр “Кінотеатр «Київ»”» відновити господарську діяльність, проте як скоро запрацює кінотеатр — наразі невідомо. Минулого року Культурний центр заявляв про вивезення з кінотеатру значної частини обладнання.

Читайте також:

Якщо ви помітили помилку, виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.