У цю п’ятницю, 13 жовтня, запрошуємо вас на tête-à-tête з Наталею Гуменюк і Максимом Буткевичем, присвячене обговоренню стрічки Елісона Клейтмана «Межа» про постать Стіва Беннона — скандального популяризатора ультраправої ідеології, який керував передвиборчою кампанією Дональда Трампа, а згодом сприяв консолідації крайніх правих рухів у Європі. Розмова розпочнеться о 20:00.

Ким є цей чоловік? Як після відставки з Адміністрації президента США він став впливовою фігурою на європейській політичній сцені? Де пролягає межа між свободою слова і небезпечним популізмом? Чим загрожують радикалізм та ідеологічні маніпуляції демократичному світу? Як слова і вправність у самопросуванні стають небезпечною зброєю?

Наталя Гуменюк — українська журналістка, засновниця Лабораторії журналістики суспільного інтересу. З 2013 року — спецкореспондентка hromadske, у 2015–2019 роках — голова ГО «Громадське телебачення». Редакторка дослідницького проєкту hromadske й LSE «Поза Сходом і Заходом», що вивчає ставлення українців до історії. Спеціалізується на міжнародній політиці та конфліктах. Як репортерка працювала в понад 60 країнах світу. Авторка книги «Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму» (2020) та «Майдан Тахрір. У пошуках втраченої революції» (2015) про події Арабської весни. Від часів Революції гідності і початку війни висвітлює події на Донбасі й у Криму.

Максим Буткевич — правозахисник, журналiст, координатор проєкту «Без кордонiв». За освітою філософ і антрополог. Працював на українських телеканалах (журналістом- міжнародником), у BBC Україна, в Агенції ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Під час протестів на Майдані був волонтером для «Громадського Радіо» та брав участь у громадських правозахисних протестних ініціативах. Зараз координує проєкт «Без кордонів» — неурядову ініціативу, яка від 2006 року опікується наданням допомоги біженцям і шукачам притулку в Україні, протидією дискримінації та проявам ксенофобії. Протягом багатьох років є одним із модераторів показів та подій Docudays UA. Є консультантом Альянсу громадського здоров’я (Україна).

Трансляцію українською мовою можна буде подивитися на DOCUSPACE, на Youtube-каналі Docudays UA, а також на Facebook-сторінках фестивалю та Політичної критики.

Читати більше:

Якщо ви помітили помилку, виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.